Stowarzyszenie Dziedzictwo i Rozwój w Zwoleniu zaprasza mieszkańców obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju (z terenu gmin: Ciepielów, Gózd, Jastrzębia, Jedlnia – Letnisko, Kazanów, Miasto Pionki, Pionki, Policzna, Przyłęk, Tczów, Zwoleń) do wzięcia udziału w bezpłatnych kursach i szkoleniach. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dostępnymi poniżej.
1. Stacjonarny kurs z zakresu obsługi komputera
Ta forma doskonalenia swoich umiejętności skierowana jest przede wszystkim do osób przejawiających aktywność społeczną, przynależących do grup formalnych i nieformalnych np. członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, itp. Kurs zakłada przeprowadzenie szkolenia stacjonarnego w wymiarze 30 godzin. Tematyka kursu dotyczy obsługi komputera w zakresie podstawowym, a także zagadnienia związane z Internetem. Główne cele kursu to: podniesienie świadomości obywateli w zakresie potrzeb edukacyjnych, Podniesienie umiejętności z zakresu obsługi komputera, Podniesienie aktywności grupy uczestników/uczestniczek na lokalnym rynku działalności społecznej poprzez nabycie nowych umiejętności i wykorzystanie ich w praktyce. Zajęcia prowadzone będą w formie warsztatów praktycznych poprzedzonych krótkim wykładem. Każdy z uczestników kursu otrzyma dyplom jego ukończenia.
Liczba uczestników kursu – 15 osób.
Liczba godzin: 30.
Czas trwania kursu: 4 dni.
Po zebraniu grupy szkoleniowej organizator ustali harmonogram kursu.
2. Szkolenie „SAVOIR-VIVRE - czyli elegancja i klasa w kontaktach zawodowych”
Etykieta w kontaktach zawodowych jest dodatkowym narzędziem, niezbędnym na ścieżce kariery zawodowej. Znajomość zasad savoir-vivre ułatwia zdobycie awansu, pozwala wyróżnić się spośród konkurencji, która jest nie mniej przygotowana technicznie i której oferta może być zbliżona. Etykieta biznesu daje przewagę i dodaje pewności siebie oraz pozwala cieszyć się autorytetem. Warsztat dodatkowo pozwala na zdobycie ogłady i swobody w kontaktach zawodowych, uczy zasad dobrego zachowania w różnych sytuacjach – postępowania w trakcie powitania, wręczania wizytówek, rozmów telefonicznych, odpowiedniego ubioru itp.
Liczba uczestników – 15 osób.
Czas trwania - 2 dni, liczba godzin: 16.
Po zebraniu grupy szkoleniowej organizator ustali harmonogram szkolenia.
3. Zajęcia z doradztwa zawodowego
Aby być skutecznym na rynku pracy konieczne jest poznanie własnych zasobów: cech, umiejętności, mocnych stron, preferencji oraz kompetencji osobistych i zawodowych. Doradztwem z zakresu orientacji zawodowej zostanie objętych łącznie 30 osób. Będą to zajęcia indywidualne i grupowe. Zajęcia grupowe zorganizowane zostaną w wymiarze 4 godzin na grupę. Łącznie dla dwóch grup będzie to 8 godzin. Zajęcia indywidualne z doradztwa zawodowego przeprowadzone zostaną w wymiarze 2 godzin dla jednego uczestnika – łącznie 60 godzin.