flaga ue

 

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach poddziałania 19.4  „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” -  działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.


 

2.jpg
Zaproszenie na warsztaty serowarskie
    Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckie...

Czytaj więcej

Umowa ramowa na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027 podpisana!


W ubiegły piątek w Muzeum Mazowieckim w Płocku, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Pani Iwo...

Czytaj więcej

Nasza LSR zdobywa wysokie miejsce w konkursie!!!

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że przygotowana przez nas Lokalna Strategia Rozwoju na lata...

Czytaj więcej

Zaproszenie na warsztaty serowarskie
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
Umowa ramowa na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju na...
Nasza LSR zdobywa wysokie miejsce w konkursie!!!

Prowadzenie działalności gospodarczej krok po kroku - szkolenie

Dnia 27 kwietnia 2014 r. w Podgórze, gm. Gózd odbyło się, zorganizowane przez Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” szkolenie pn. „Prowadzenie działalności gospodarczej krok po kroku”.

Przybyłych uczestników szkolenia oraz wykładowców przywitał, prezes zarządu stowarzyszenia, Zbigniew Buczma. W krótkim wystąpieniu poinformował wszystkich o bieżących działaniach podejmowanych przez stowarzyszenie oraz zamierzeniach na przyszłość.

Wykłady skierowane były do osób prowadzących, bądź zainteresowanych prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, z terenu funkcjonowania Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój”.

W ramach programu szkolenia uczestnicy zostali zapoznani przez Panią Iwonę Maraszkiewicz - Starszego Komisarza Skarbowego, jak krok po kroku założyć własną firmę – dokonać rejestracji w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), dobierając jej optymalną formę prawną oraz rodzaj opodatkowania. Przedstawione zostały procedury dotyczące obowiązków podatkowych, zasad obliczania podatku, przykłady obliczania podatku jak również zasady: rejestracji do podatku VAT, wyboru zwolnienia w podatku VAT czy też zgłoszenia zaprzestania wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.

Kolejny wykład dotyczył rozliczenia przedsiębiorcy z ZUS, w którym to Pani Monika Gozdur mówiła m. in. o zasadach ogólnych dotyczących ubezpieczeń społecznych, wysokości składek oraz okresach podlegania ubezpieczeniom społecznym; wysokości, podstawie wymiaru, zasadach opłacania i rozliczania składek na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych; zasadach dokonywania zgłoszeń do ubezpieczeń społecznych oraz wyrejestrowania z ubezpieczeń. Na zakończenie omówione zostały wybrane zagadnienia dotyczące Otwartych Funduszy Emerytalnych.

Konsultantem z ramienia Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego była Pani Renata Gajowiak. W prezentacji poruszone zostały m. in. zasady, tryb i warunki podlegania ubezpieczeniu społecznemu rolników, zakres podmiotowy ubezpieczenia, kwoty graniczne należnego podatku dochodowego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej, wysokościach składek osób prowadzących działalność gospodarczą oraz informacje dotyczące podleganiu ubezpieczeniu w KRUS, osób prowadzących działalności gospodarczą prowadzoną za granicą.

Działalność przedsiębiorców pod kontrolą SANEPIDU przybliżyła nam Pani Irena Procka przy asyście Pani Ewy Dobosz. Uczestnicy zostali zapoznani z zadaniami i zakresem działania Państwowej Inspekcji Sanitarnej, wymaganiami dotyczącymi obiektów przeznaczonych na prowadzenie działalności w oparciu o "Prawo budowlane". Poruszony został również temat warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki przeznaczone na prowadzenie działalności gospodarczej, procedury rejestracji i zatwierdzania zakładów oraz ogólnych wymagań higienicznych pomieszczeń żywnościowych.

Na zakończenie niedzielnego spotkania odbyły się konsultacje społeczne nt. Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Dziedzictwo i Rozwój” w nowej perspektywie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Galeria zdjęć

Ostatnie artykuły

Szukaj

Kalendarz

Kwi 2025
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4


ul. Wojska Polskiego 78
26-700 Zwoleń
tel./fax 48 676 20 29
e-mail: stowarzyszeniedir@o2.pl

 

Biuro Stowarzyszenia czynne

od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.


Obsługa mieszkańców z terenu LGD

w godzinach pracy biura.
  

Mapa

Zrzut ekranu 2021 07 13 o 11.35.04